Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Aktualności

Jeszcze możesz się spisać w Olbrachtowie!

Nie dopełniłeś obowiązku spisu powszechnego?
Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W świetlicy wiejskiej w Olbrachtowie (mała salka) spisze Cię gminny rachmistrz.
Zapraszamy we  środę, 15 września od  godz. 10.00 do godz. 14.00  oraz w czwartek 16 września od godz. 14.00 do godz. 20.00.
 
Nasi samorządowcy już to zrobili...

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Ambasadorzy

Lubuski Teatr zagra w Złotniku

Lubuski Teatr w Zielonej Górze bezpłatnie zagra 14 września w Złotniku spektakl składający się z dwóch etiud "Oświadczyny" i "Niedźwiedź". Widzów zapraszamy o godz. 18.00 do świetlicy wiejskiej w Złotniku. 
 

Wnioski o stypendia tylko do 15 września!

Przypominamy, że  15 września mija termin składania wniosków na stypendium za sukcesy artystyczne i pozaszkolne. Pierwszy dotyczy mieszkańców do 18 lat, drugi- uczniów szkół w gminie Żary.  
 
Szczegółowych informacji udziela  Barbara Gosławska, kierownik Centrum Usług Współnych Gminy Żary. tel.68 363 00 40.
 

 

Czekamy na Was w sobotę na pikniku w Grabiku!

Już w sobotę, widzimy się na  boisku w Grabiku na wielkim „Pikniku Rodzinnym w Gminie Żary”.
Dla mieszkańców całej gminy przygotowaliśmy moc atrakcji, zarówno dla ducha, jak i ciała. Bogaty program artystyczny z licznymi niespodziankami, nie pozwoli się Wam nudzić. Będą konkursy z nagrodami dla całych rodzin, najmłodsi mogą oblegać dmuchane zamki, zabawy dla dzieci poprowadzą profesjonalni animatorzy. Na gości czekają darmowe degustacje, owoce, napoje, będzie też można uraczyć się domowymi wypiekami
Zatem rezerwujcie już sobotnie popołudnie i bawcie się z nami na pikniku w Grabiku! Startujemy o godz. 14.00. Impreza potrwa do 18.00.
Kto chętny będzie mógł się zaszczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson@Johnson, ale i spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
 
Szczegóły poniżej
 

I my byliśmy na Święcie Lasu i Ochrony Klimatu

Na stoisku Gminy Żary można było zapoznać się programami promującymi ekologię, realizowanymi przez nasz samorząd.
To m. in. możliwość wymiany kopciuchów na bardziej ekologiczne czy wsparcie dla projektu łapania deszczówki, najmłodsi mogli sprawdzić się w segregowaniu śmieci, przyrodniczych zgadywankach.
I co ważne, nikt nie wychodził od nas z pustymi rękoma.
 
A oto galeria zdjęć.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23Galeria zdjęć: święto lasu wybrane

Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Gminie Żary!

Kochani! Bądźcie z nami już w przyszłą sobotę, na wielkim "Pikniku Rodzinnym w Gminie Żary".
11 września zapraszamy do Grabika, na boisko sportowe. Przygotowaliśmy dla Was mega niespodzianki! Każdy znajdzie cos dla ciała i dla ducha. Zadbaliśmy o bogaty program artystyczny, zabawy i gry prowadzone przez animatorów dla całych rodzin, darmowe degustacje regionalnych potraw. Wierzcie, nie będziecie się nudzić! Spędźcie z nami to sobotnie popołudnie!
Będzie tam też możliwość zaszczepienia sie jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, ale i spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.
 
Szczegóły na plakacie.

Witaj Szkoło!

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 odbyła się w Szkole Podstawowej w Złotniku im. Jana  Pawła II. Zaproszonych gości przywitała Agnieszka Rydel, dyrektor placówki.
Na uroczystość przybyli radni, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy wszystkich gminnych szkół, rodzice, głównie pierwszaków, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dlatego jednym z głównych punktów uroczystości było ich pasowanie. W tym roku naukę rozpocznie w Złotniku 16 uczniów pierwszej klasy.
W rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział także najstarsi uczniowie szkoły - ósmoklasiści. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów uroczystość odbywała się w okrojonym składzie.
 
- Życzę wam- zwróciła się do pierwszaków dyrektor Agnieszka Rydel- aby nauka była dla was fascynującą przygodą, abyście szybko poczuli się w naszej szkole bezpiecznie i dobrze. Ósmoklasistom, życzę by ten rok był czasem wytężonej pracy, bo tylko wtedy osiągniecie sukces. Aby godziny spędzone w szkole były dla was przepustką do jak najlepszej przyszłości. Nauczycielom zaś wytrwałości i wsparcia.
Prosiła o odpowiedzialne zachowanie się w warunkach zagrożenia pandemii.
 
Najlepsi z najlepszych uczniów gminnych placówek otrzymali z rąk Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary stypendia naukowe. Trójka uczniów: Michał Kuros z SP w Lubanicach, Maria Gosławska z SP w Olbrachtowie i Bartosz Wojwod z Zespołu Szkół w Grabiku docenieni zostali za sukcesy w konkursie przedmiotowym z historii, natomiast Adrianna Wasilewska z SP w Olbrachtowie- za osiągnięcia sportowe. Stypendia w kwocie od 100 zł do 150 zł będą otrzymywać co miesiąc do czerwca przyszłego roku.
 
- W naszych siedmiu szkołach uczy się ponad 1300  uczniów – podkreślił Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  Dzieci to najważniejsza część szkoły i cieszę się, że wszyscy wróciliście zdrowi do szkoły i że mogliśmy się tu dziś spotkać. Ale i tym, że nauka rozpoczęła się systemie stacjonarnym. Wkładacie w nas wiele energii i radości, w was pokładamy nadzieje. Życzę, byście zdobywając wiedzę, zawsze byli radośni i uśmiechnięci. My ze swojej strony zrobimy wszystko by zapewnić wam bezpieczeństwo.
Uroczystość była też okazją do wręczenia przez gospodarza gminy, gratulacji i wyrazów uznania Małgorzacie Markowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieniowie, która w tym roku obchodzi jubileusz 35 -lecia pracy zawodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tradycją jest, że na gminnym rozpoczęciu roku szkolnego wręczana jest nagroda za najlepsze wyniki egzaminu ósmoklasisty. W tym roku przypadła ona Zespołowi Szkół w Grabiku. Talon o wartości 1.000 zł  na wyposażenie szkoły  ufundowany przez wójta odebrała Danuta Semenków, jej dyrektor szkoły.   Dodatkowo talony o wartości 500 zł otrzymali wszyscy dyrektorzy szkół w Gminie Żary.Mogą je wykorzystać na zakup sprzętu sportowego czy wyposażenie świetlic.
Uroczystość uświetnili występem artystycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotniku.
 
Nagrody stypendia i prezenty już rozdane, a przed wszystkimi czas wytężonej pracy. Życzymy samych sukcesów!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32Galeria zdjęć: Witaj szkoło

Awaria w Marszowie! Do popołudnia nie będzie wody

Uwaga mieszkańcy Marszowa!
W związku z awarią sieci, spowodowaną robotami przy budowie drogi krajowej nr 12, biegnącej przez wieś, w środę do godz. 17.00 nie będzie wody w kranach. Prosimy uzbroić się w cierpliwość!

Konkurs na logo Gminy Żary. Do wygrania1.000 zł!

Do końca września przedłużamy konkurs na autorski projekt logo naszej gminy. Do wygrania voucher  o wartości 1 tysiąca złotych!Przypominamy, że przeznaczony jest wyłącznie dla mieszkańców gminy Żary.
Pokażcie ciekawe miejsca, atrakcje, bajeczną przyrodę, aktywność i energię mieszkańców, wykorzystajcie hasło naszej gminy: Ludzie -Lasy-Przestrzeń!
 
Na wasze prace czekamy do 30 września pod adresem: lucyna.makowska[at]gminazary.pl
 A na zwycięzców projektu logotypu czeka nagroda- voucher o wartości 1.000 zł.
Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż w dniu 31 listopada 2021 r.

Załączniki

Mamy dla Was nagrody! Wystarczy pstryknąć fotkę!

Przypominamy o trwającym konkursie fotograficznym w ramach polsko- niemieckiego projektu „Osobliwości Gminy Żary i Neuhausen Spree” w kalendarzu i w filmie promocyjnym.  To wspólny projekt Gminy Żary i Neuhausen Spree. 
Macie wprawne oko, potraficie patrzeć  na świat przez pryzmat obiektywu i dostrzec piękne walory Gminy Żary oraz partnerskiej Gminy Neuhausen-Spree? Ruszajcie w teren, róbcie fotki  i przesyłajcie je jak najszybciej  do nas. Zdjęcia może zrobić każdy mieszkaniec obu partnerskich gmin. Najlepsze prace umieścimy w specjalnym folderze, znajdą się także na okolicznościowej wystawie, a te mistrzowskie będą zdobić kalendarz gminny  na 2022 rok.
 
 
 
 Na Wasze fotki czekamy do 20 września  2021r. !

Załączniki

1 ... 4 5 6 7 8 ... 48
Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb