Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Wójt Gminy Żary został doceniony przez mieszkańców

Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary  odebrał statuetkę „Osobowość roku 2020” podczas uroczystej gali, 23 sierpnia, w  Folwarku Pszczew. W plebiscycie „GL”  w kategorii polityka, samorządność i społeczność lokalna w powiecie żarskim zdobył pierwsze miejsce, w województwie uplasował się na drugim.
 
- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie - mówił Leszek Mrożek podczas gali.-  Szczególnie dziękuję rodzinie, przyjaciołom, którzy wspierali mnie w konkursie, ale i mieszkańcom Gminy Żary, za zaufanie jakim mnie obdarzają każdego dnia, ale i podczas trwania rankingu. Zaznaczył, że swoją pracę na rzecz mieszkańców gminy może sprawować dzięki wyrozumiałości żony. Bo to właśnie mieszkańcom poświęca więcej czasu w tygodniu niż własnej rodzinie.
Za dobrze układającą się współpracę w codziennej pracy dziękował Radzie Gminy, Skarbnik Barbarze Karpowicz, ale i wszystkim, którzy pracują na ten sukces.
- Dla mnie na pierwszym miejscu jest zawsze człowiek, nie inwestycje, to czy uda się inwestycja bądź nie, to rzecz drugoplanowa- podkreślał L. Mrożek.
Przypomnijmy, w plebiscycie „GL” na gospodarza gminy Żary oddano grubo ponad 5 tysięcy głosów.
Jak podkreślał Janusz Życzkowski, redaktor naczelny dziennika, wszyscy nagrodzeni to znakomitości szczególnie zasłużone dla województwa lubuskiego. Dodając, że intencją konkursu było uhonorowanie tych Lubuszan, którzy wyróżniają się osiągnięciami zawodowymi i pracują na rzecz innych.
Po raz pierwszy w historii statuetki rozdano laureatom, którzy w pięciu kategoriach plebiscytowych byli nominowani do prestiżowego lauru w dwóch latach 2019 i 2020. Taką sytuację wymusiła ubiegłoroczna fala koronawirusa.
Lubuszanie osobowości roku wybierali w pięciu kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, kultura, polityka samorządność i społeczność lokalna, biznes, nauka.
Gala była okazją do spotkania się ludzi biznesu, społeczników, samorządowców oraz rozmów i wymiany doświadczeń. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gala Osobowości

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej