Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Smacznie, rodzinnie i piknikowo w Grabiku

 
Mieszkańcy całej gminy Żary bawili się w sobotę, 11 września na Pikniku Rodzinnym w Grabiku. Organizatorzy zatroszczyli się, aby nikt nie wyszedł z imprezy głodny, czy poczuł niedosyt wrażeń.
 
Pyszne, tradycyjne, polskie potrawy, począwszy od grochówki, pierogów, po grillowane karkówki i kiełbaski, domowe wypieki przyciągnęły na boisko w Grabiku tłumy mieszkańców gminy Żary. Dla gości przygotowane były darmowe degustacje potraw, owoce, drożdżówki, kawa, herbata. Organizatorzy pikniku, tj, Gmina Żary oraz Terenowy Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Wlkp., zadbali nie tylko o bogaty program artystyczny, ale także całe mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale i całych rodzin.

Gości imprezy powitali jej gospodarze: Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary oraz Roman Jabłoński, zastępca Dyrektora Terenowego Oddziału KOWR w Gorzowie Wlkp. Zaproszenie na piknik przyjęła  Elżbieta Rafalska- Posłanka do Europarlamentu, Jerzy Materna- Poseł na Sejm RP, Tomasz Czajkowski- Prezes Zielonogórskiego Rynku Rolno-Towarowego oraz Roman Frankowski- zastępca Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

Na scenie wystąpiły gminne zespoły śpiewacze (Mała Tęcza z Olbrachtowa, Karolinki z Grabika,Chabry ze Złotnika, Bieniowanki, Jarzębina z Sieniawy Żarskiej, Szyszynianki z Biedrzychowic Dolnych), można było obejrzeć pokazy taneczne Wiktora Dąbrowskiego, finalisty programu Mam talent, który jest mistrzem Europy i świata w stylu breackdance. Towarzyszyli mu tancerze a Akademii Tańca NDS Artura Niezgody w Żaganiu. Wiktor jest mieszkańcem Kadłubii w gminie Żary.
Na murawie boiska układ taneczny z piłkami zaprezentowały dla wszystkich uczennice z Zespołu Szkół w Grabiku. Występ przygotowały pod okiem opiekunki Iwony Cieślik.
Goście chętnie brali udział w zabawach, konkursach i grach zespołowych. Maluchy popisywały się znajomością segregacji śmieci, mężczyźni mogli sprawdzić się w obieraniu jabłek, aż pięć osób wzięło udział w quizie wiedzy na temat gminy Żary.

Dzieci oblegały dmuchane zamki stoiska malowania twarzy i plecenia warkoczyków, animatorów, którzy zabawiali je grami zręcznościowymi. I to wszystko za darmo. W dodatku z nagrodą dla każdego uczestnika. Długa kolejka ustawiała się także do kursującej wzdłuż boiska ciuchci i trampolin. Wzięcie miała fotobudka. Wystawę produktów regionalnych prezentowała ekipa gorzowskiego KOWR-u, Bieniowianki przyjechały z pajdami chleba i własnej roboty smalcem, Chabry ze złotnickim przysmakiem (grantar) -  opiekanych na smalcu ziemniakach,a Karolinki- z domowymi ciastami pierogami. Były lody, gofry, wata cukrowa popcorn.Sołectwo Grabik oferowało swoją słynną grochówkę i frytki.

Smakosze mogli spróbować grillowanej ryby „Martusi” z Lubomyśla, dziczyzny przygotowanej przez Koło Łowieckie Ponowa z Wymiarek,  zaopatrzyć się w rośliny i kwiaty z Ekologicznego  Gospodarstwa Rolnego Mikołaja Femlaka z Grabika, czy miody z pasieki Jacka Bieganskiego z Kadłubii. Sery oraz wędliny własnej roboty oferował Stary Folwark Pietrzyków.
Przepiękne cudeńka rękodzieła można było znaleźć na stosiku Joanny Wasilewskiej „Spełnienie”, „Zaplątanej Babci” Marioli Kotyni, ale i Klubu Seniora z Mirostowic Górnych.
Ze swoimi eksponatami przyjechała też Galeria Mi z Mirostowic Dolnych.
Sporo osób skorzystało ze szczepień przeciwko Covid- 19 i  spisało się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

A oto galeria zdjęć. Zobaczcie jak było!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

159Galeria zdjęć: PIKNIK KOWR

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej