Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Wystartował Tydzień Seniora w Gminie Żary

Uroczystym wręczeniem kluczy do bram gminy i spektaklem komediowym pt. "Rodryg postrach Paryża" w wykonaniu Teatru "Tak czy Siak" rozpoczęła się  w poniedziałek, 9 października br. w Klubie Seniora w Mirostowicach Górnych, pierwsza edycja Tygodnia Seniora.
Symboliczny klucz do bram gminy na ręce Danuty Kaczorowskiej i Grażyny Niemczyk – szefowej Klubu Seniora wręczył Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.
-Rozpoczęty dziś  Tydzień Seniora, to pierwsze takie wydarzenie skierowane do seniorów w historii gminy Żary. Mam nadzieję, że pięknie się rozwinie i na stałe wpisze w kalendarz imprez. Nie tylko podkreśla rolę seniorów w naszej gminie, ale także tworzy okazję do zabawy, rozmów, wymiany doświadczeń, porad specjalistów  i wspólnego świętowania. Niech ta tradycja trwa, dając nam wszystkim powód do uśmiechu i radości – podkreślał podczas inauguracji Tygodnia Seniora gospodarz gminy.
Cykl wydarzeń dla seniorów potrwa do końca tygodnia i będzie się odbywał równocześnie w świetlicy wiejskiej w Bieniowie. Ich organizatorem wraz z wójtem jest Gminny Ośrodek Pomocy społecznej na czele z jego kierownikiem Pawłem Grafem.  
Tydzień Seniora będzie obfitował w różnorodne atrakcje kulturalne i społeczne, dostosowane do potrzeb i upodobań najstarszych mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Tydzień Seniora

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej