Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Patriotycznie w Gminie Żary

Lubanice kolejny rok z rzędu były stolicą piosenki patriotycznej. Organizatorem Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych była Szkoła Podstawowa w Lubanicach. Impreza odbyła się 8 listopada 2023r. w świetlicy wiejskiej.
Wśród Gości zaproszonych nie zabrakło Wójta  Gminy Żary pana Leszka Mrożka, Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Gminy Żary – pani Barbary Litewki, sołtysów wsi Lubanice i Surowa, dyrektorów szkół gminnych, rodziców i opiekunów.
W przeglądzie wzięło udział 18 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nich byli soliści oraz zespoły- uczniowie szkół z terenu gminy Żary. Zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne o różnorodnym nastroju i związane z różnymi wydarzeniami z historii Polski. Śpiewali o tęsknocie za ojczyzną, o trudach walki narodowowyzwoleńczej oraz o codziennym losie walczących o wolność ojczyzny. Wszystkie występy były bardzo uroczyste, wzruszające i piękne.
Dla jury przeglądu - pani Lucyny Kliszczak, pani Teresy Dudzik oraz pani Zdzisławy Romanowskiej, nagrodzenie i wyróżnienie niektórych uczestników nie było sprawą prostą, gdyż poziom wszystkich wykonań był wysoki.
Ostatecznie nagrodzono:
w I kategorii wykonawczej (dzieci przedszkolne i klasa I)  - zespół „Parka” z Lubanic,
w II kategorii wykonawczej (klasy II-IV) – zespół „Oremus Junior” ze Złotnika , w III kategorii wykonawczej (klasy V-VIII) – solistkę Gabrielę Zatylną (SP Lubanice) i zespół „Oremus”(SP Złotnik).
Wyróżnienia przyznano: Hannie Sobańskiej (SP Bieniów), zespołowi Hania-Sofi-Milena (SP Bieniów), Wiktorii Łach (ZS Grabik), Konradowi Myślińskiemu (SP Mirostowice Dolne), Zofii Terleckiej (SP Olbrachtów).
Organizacja Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych możliwa była dzięki wsparciu Urzędu Gminy Żary i Wójta Gminy Żary Pana Leszka Mrożka, Państwa Anny i Eugeniusza Ślawskich oraz Pana Romana Lichwiarza. Nad przygotowaniem i sprawnym przebiegiem całej uroczystości czuwali pracownicy Szkoły Podstawowej w Lubanicach.
Wszystkim Gościom, Rodzicom, Opiekunom i Uczniom dziękujemy za udział w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Lubanicach i zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji w przyszłym roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Lubanice przegląd 23

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej