Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Sołectwo Złotnik FINALISTĄ Ogólnopolskiego Konkursu „Fundusz Sołecki- najlepsza inicjatywa”

W sobotę, 18 maja br. na zaproszenie Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów delegacja ze Złotnika wraz z Wójtem Gminy Żary Leszkiem Mrożkiem uczestniczyła w finale Ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki- najlepsza inicjatywa” w przepięknych Ogrodach w Przelewicach w woj. zachodniopomorskim. 
W konkursie brało udział 150 projektów z całej Polski, z których kapituła konkursowa wybrała 16 najlepszych inicjatyw mieszkańców po jednej z każdego województwa. Projekt sołectwa Złotnik pn. „Wymarzone miejsce spotkań i rekreacji naszej małej ojczyzny” został najwyżej oceniony i reprezentował województwo lubuskie w finale ogólnopolskim.
Z rąk prezesa Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek wraz z Małgorzatą Tymińską- sołtysem wsi Złotnik odebrali nagrodę w formie czeku o wartości 2.500 zł.
To wielki zaszczyt i niesamowite wyróżnienie nie tylko dla Złotnika, ale też całej Gminy Żary.
Do konkursu można było zgłosić inicjatywę mieszkańców, która powstała dzięki pracy społecznej mieszkańców danej wsi i w której udział środków funduszu sołeckiego wynosił min. 40% całkowitych kosztów realizacji zadania.
I tak zgłoszono zagospodarowanie terenu przy szatni i boisku sportowym, który był nieużytkowany, zakrzaczony i zagruzowany.
Mieszkańcy w ramach czynu społecznego postanowili oczyścić to miejsce i stworzyć piękne miejsce rekreacji i odpoczynku.
Sukcesywnie od 2019 roku plac doposażany jest z Funduszu Sołeckiego w urządzenia zabawowe, w 2020 roku powstała siłownia zewnętrzna składająca się z 5 urządzeń, stół do gry w szachy i warcaby, kosze, ławki, powstała altanka rekreacyjna z utwardzonym podłożem. Całość placu ze środków funduszu sołeckiego została ogrodzona. Dodatkowo w 2022 roku została odremontowana kompleksowo szatnia sportowa, która stanowi zaplecze przy organizacji różnego rodzaju imprez.
Realizacja zadania przyczyniła się do pozytywnej zmiany wizerunku całej gminy, poprawiła atrakcyjność miejscowości Złotnik. Wspólne działania mieszkańców związane ze sprzątaniem, pracami ziemnymi i zagospodarowaniem terenu stały się impulsem do dalszych działań na rzecz lokalnej społeczności poprzez organizowanie festynów, pikników rodzinnych, zawodów sportowych, spotkań mających na celu jeszcze większą integrację mieszkańców.
Bardzo się cieszymy, że kapituła konkursowa zauważyła i doceniła trud pracy i zaangażowanie mieszkańców w powstanie tego miejsca. To dla nas niesamowite wyróżnienie.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: 24NOWE ZLOTNIK NAGRODA

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: ukraina_pomagamyBaner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zary
Baner: baner_sciekiBaner: Gospodarka odpadamiBaner: Czyste powietrzeBaner: odpady_harmonogram
Baner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_banerBaner: swiatlowod
Baner: euroregion_nsbBaner: PSE

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
e-mail
EPUAP:
/GminaZary/SkrytkaESP
/GminaZary/skrytka
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej