Aktualności

Przedszkole w Grabiku ma już 10 lat!

  • 05-10-2021
Wyjątkowo hucznie świętowano  dzisiaj 10 urodziny Gminnego Przedszkola w Grabiku.
Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, które ochoczo i z ogromnym urokiem zaprezentowały swoje talenty przed publicznością. Jej honorowymi gośćmi byli Leszek Mrożek, wójt gminy Żary, Barbara Karpowicz, skarbnik gminy, Barbara Gosławska, kierownik CUW, Danuta Semenków, dyrektor przedszkola wraz z personelem placówki.
Maluchy  śpiewały, tańczyły, recytowały, a każdy z gości z uśmiechem na ustach przypominał sobie beztroskie czasy dzieciństwa.
Nad przygotowaniem programu artystycznego czuwały  wychowawczynie i to im należy się wielki ukłon za przesympatyczne prezentacje dzieciaczków.
Leszek Mrożek, gospodarz gminy pogratulował dzieciom, rodzicom i nauczycielom, a na urodziny przyjechał z prezentami dla każdego maluszka.
Nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu i życzeń. Aby te się spełniły, w świeczki dmuchały wszystkie przedszkolaki!
10 rocznica powstania była też okazją do wspomnień i refleksji. W pierwszym roku pracy, do przedszkola w Grabiku uczęszczało 41 dzieci, dziś we wszystkich grupach jest ich 121.
-Wypiękniały sale, korytarze, powstał bajkowy plac zabaw, a dzięki wsparciu gminy dzieci korzystają z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych- podkreśla Danuta Semenków, dyrektor placówki.
Na koniec dzieci wraz z gośćmi odśpiewały stworzony specjalnie na tę okazję hymn przedszkola. A zaczyna się on tak: „W małej wiosce -Grabiku, pośród domów i drzew, jest to miejsce, gdzie co dzień słychać śpiew…”
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: 10 lat przedszkola Grabik

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją