Aktualności

Warsztaty dla organizacji pozarządowych

  • 07-10-2021
Prawidłowe przygotowanie ofert i rozliczanie się z przyznanych przez gminę dotacji – były głównymi punktami spotkania organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Żary.
Konsultacje  odbyły się 5. października  w Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu. Nasze  zaproszenie przyjęli: Fundacja Natura Polska z Lubomyśla, Fundacja Pięknolesie z Sieniawy Żarskiej, Pro Mentor, Stowarzyszenie Przyjaciół Miłowic, Stowarzyszenie Łaz-Zielony Las, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi „Dolina Zielona”, Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2012 z Mirostowic Dolnych , Śpiewajmy Razem z Bieniowa, Stowarzyszenie Olbrachtów Razem, SSOK Piekarnia z Sieniawy Żarskiej, WKS Łaz, Sparta Grabik.  
W dyskusji uczestniczył Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. Animatorem spotkania był Adam Szulczewski z „Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej„ w Zielonej Górze, który  omówił zasady składania ofert i rozliczania dotacji. Głos zabrali również przedstawiciele Fundacji Natura Polska zachęcając do utworzenia sieci współpracy organizacji pozarządowych na rzecz ochrony klimatu. Fundacja Pięknolesie oraz organizacja Pro Mentor zaprezentowały swoje projekty zapraszając do aktywnego udziału w nich.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją