Aktualności

Z partnerską wizytą w Kromlau

  • 20-05-2024
Delegacja Gminy Żary z przewodniczącą Rady Gminy Elwirą Wentlant na czele wzięła udział w 58. Festiwalu Parku i Kwiatów  w niemieckim Kromlau na zaproszenie burmistrza gminy Gablenz Dietmara Noacka.
Gospodarz gminy Gablenz osobiście przywitał delegację naszej gminy podczas na ceremonii otwarcia święta, które rokrocznie odbywa się w czasie kwitnienia rododendronów i azalii tradycyjnie w weekend Zielonych Świąt.
Oprócz przygotowanych licznych atrakcji, m.in. wesołego miasteczka, pokazów gry na rogach myśliwskich,koncertów w różnych częściach parku, pokazu iluminacji przy moście Rakotza również tradycją podczas tego święta jest prezentacja Królowych, wybieranych w każdym landzie, które przez rok, albo dłużej pełnią funkcje promocyjne, uczestniczą w świętach i imprezach gminnych. Tak było i w tym roku.
Umowę o współpracy gmina Żary z gminą Gablenz podpisały  w 2012 r. Przedstawiciele obu gmin spotykają się podczas gminnych dożynek, imprez promocyjnych, Tygodnia Seniorów. Wizyty te są częścią międzynarodowej współpracy, poprzez wyminę doświadczeń samorządy integrują się, dzieląc się swoją kulturą i tradycją.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: KROMALU MAJ24

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją