Komunikaty

Bądź ECO!

  • 10-05-2021
Drodzy Mieszkańcy Gminy Żary, mamy dla Was nowe, bardzo proste narzędzie, dzięki któremu jednym kliknięciem sprawdzicie harmonogram odbioru odpadów w swojej miejscowości, dostaniecie przypomnienie o płatnościach za śmieci.
- Eco Harmonogram jest usługą skierowaną do mieszkańców gminy, ułatwiająca im dostęp do harmonogramu wywozu odpadów. Zwiększa ona również świadomość w zakresie segregacji odpadów- tłumaczy Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  To swego rodzaju ściąga, rozwiewająca wątpliwości dotyczące segregacji. Aplikacja automatycznie powiadomi Cię o nadchodzącym terminie wywozu odpadów. System wymaga jeszcze drobnych udoskonaleń, ale już zapraszamy do korzystania z tego narzędzia.
 
Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na stronę Gminy Żary, kliknąć  w baner ECOharmonogram, wpisać swój adres… i gotowe. System w prosty przystępny sposób poprowadzi cię przez resztę funkcji.
Apkę można też w bardzo prosty sposób zainstalować na komórkę lub tablet.
Przy instalacji aplikacja automatycznie pobiera harmonogram dla wprowadzonego adresu posesji, a następnie przypomina o nadchodzących terminach wywozu odpadów.
Aplikacja ECOharmonogram umożliwia również otrzymywanie alertów oraz ważnych informacji lokalnych w formie powiadomień na komórkę.

Usługa jest darmowa i zarządzana przez Gminę Żary.
 
A tutaj macie link ułatwiający obsługę aplikacji i jego instalację na urządzenia mobilne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją