Sport

UKS Karate Seiken

  • 08-05-2018
Uczniowski Klub Karate „SEIKEN” powstał we wrześniu 2008 roku dzięki dotacji uzyskanej z fundacji „VERTE” w programie „Działaj Lokalnie” . UKS KARATE „SEIKEN” podlega bezpośrednio pod Żarskiego Klubu Sportowego KARATE OYAMA oraz Polską Federację OYAMA Karate w Krakowie. Założycielami sekcji byli Prezes ŻKSK KARATE OYAMA Andrzej Jasiński 2 dan oraz instruktor Tomasz Fiedor 2 kyu ( w trakcie zakładania sekcji ) . Pieniążki uzyskane z dotacji chociaż niewielkie pozwoliły na zakup podstawowego sprzętu niezbędnego do treningów . Dzięki pomocy Gminy Żary mamy dostęp do sali gimnastycznej oraz wsparcie finansowe . Pozwala nam to na trenowanie w coraz lepszych warunkach , korzystanie z coraz lepszego sprzętu oraz ośrodków sportowych . Dzięki sempai Włodzimierzowi Kaczmarek 4 kyu oraz sempai Szymonowi Kaczmarek 5 kyu możliwe było od początku równocześnie z kilkudziesięcioosobową grupą młodszą powołanie do istnienia grupy starszej do której równie chętnie dołączały osoby starsze między innymi sempai Piotr Pięta 5 kyu. Sekcja od początku działa przy Szkole Podstawowej w Bieniowie współpracując z dyrekcją szkoły w osobie Pani Małgorzaty Markowskiej dzięki której wielu problemów z którymi boryka się młoda rozpoczynająca swoja działalność sekcja można było uniknąć .W 2011 roku powstała bliźniacza sekcja stanowiąca nieodłączną całość naszego klubu w miejscowości Olbrachtów. Dzięki przychylnemu podejściu i poważnym traktowaniu wychowania fizycznego człowieka już od najmłodszych lat przez dyrekcję oraz personel placówki szkolnej w Olbrachtowie możliwy był znaczny rozwój sekcji już od momentu jej powołania.
Za treningi nie są pobierane opłaty a jedynie składka członkowska . Jest to minusem jeżeli chodzi o możliwości finansowe klubu ale pozwala uniknąć komercjalizacji dając szansę na zaistnienie ludziom naprawdę zdolnym i gotowym do ciężkich treningów karate pełnych wyrzeczeń i poświęceń .
Sekcja poza treningami na sali gimnastycznej prowadzi zajęcia w terenie . Do najpopularniejszych zajęć należą marszobiegi po szlakach i ścieżkach turystycznych oraz zajęcia na ośrodkach sportowych np. Basen Wodnik w Żarach . Organizujemy również cykliczne imprezy sportowe na świeżym powietrzu z udziałem rodzin znajomych oraz zwolenników klubu zakończone ogniskami z wspólnym pieczeniem kiełbasek.
Od 03.11.09 Sekcja w Bieniowie przekształca się w UKS Karate „SEIKEN”

Władze Klubu

PREZES - Fiedor Tomasz
SEKRETARZ - Kaczmarek Włodzimierz
SKARBNIK - Pięta Piotr

Sekcja w Bieniowie od początku istnienia uczestniczyła w miarę możliwości we wszystkich zawodach i mistrzostwach na które tylko mogli się zakwalifikować młodzi adepci tej sztuki walki . Starty zawodników nie pozostały bez echa . Pomijając uzyskane sukcesy w wewnątrz klubowych turniejach i zawodach jedne z większych sukcesów sekcji w Bieniowie są starty w Mistrzostwach Polski i zdobywanie na nich czołowych miejsc , Wygrywanie rokrocznie zawodów Gminnych indywidualnie oraz zespołowo przez członków klubu jak również rok roczne zajmowanie podium na Mistrzostwach Wojewódzkich .
Rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży oraz propagowanie zdrowego trybu życia pozbawionego nałogów poprzez trenowanie sztuki Karate to jeden z głównych celów naszego Klubu .

 
KONTAKT :
SP Bieniów - wtorek i czwartek - 17:00-19:00
SP Olbrachtów - poniedziałek – środa – 17:00-19:00
fiedziak~@~wp~.~pl tel.: 602 189 253
http://kskoyama.pl.tl/

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją