Sport

Puchar Wójta Gminy Żary oraz 70 lecie LZS Delta Sieniawa Żarska

  • 02-07-2018
W sobotę 16 czerwca 2018 r. na boisku sportowym w Sieniawie Żarskiej odbył się Turniej Piłki Nożnej o „Puchar Wójta Gminy Żary”.  Na sportowców oprócz tytułów i upragnionego pucharu czekały nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Żary  Leszka Mrożka. W turnieju rywalizowało 10 drużyn  z terenu gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B, mecze były rozgrywane na dwóch boiskach równocześnie.
 
Po meczach eliminacyjnych zostały rozegrane półfinały. Z Grupy A weszły drużyny Fax Bieniów oraz Sparta Grabik,  z grupy B Błękitni Olbrachtów  i Delta Sieniawa Żarska I
W meczu półfinałowym FAX Bieniów pokonał Błękitnych Olbrachtów 7:2 natomiast Sparta Grabik pokonała Sieniawę Żarską I 2:1
W meczu o III miejsce Delta Sieniawa Żarska I pokonała Błękitnych Olbrachtów 10:1, remisem zakończył się mecz o I miejsce rozegrany pomiędzy Faxem Bieniów, a Spartą Grabik, rzuty karne wyłoniły zwycięzcę Turnieju
Nagrody wręczył  Wójt Gminy Żary ,  I miejsce zajęła Sparta Grabik i  otrzymała talon w wysokości 1000 zł, Nagrodę za II miejsce oraz talon w wysokości 750 zł otrzymał Fax Bieniów, Talon na 500 zł otrzymała Delta Sieniawa Żarska I za zajęcie III miejsca w rozgrywkach. Za zajęcie IV miejsca Błękitni Olbrachtów otrzymali talon w wysokości 300 zł. Dodatkowo każda drużyna, która brała udział  w Turnieju otrzymała od Wójta Gminy Żary talony w wysokości 200 zł.
Dalsze miejsca zostały rozstrzygnięte rzutami karnymi. I tak:
V miejsce – WKS Łaz
VI miejsce- Delta Sieniawa Żarska II
VII miejsce – Mirostowice Górne
VIII miejsce – Zieloni Drożków
IX miejsce – Zorza Kadłubia I
X miejsce – Zorza Kadłubia II
Wybrany został również król strzelców, którym został Kamil Rowiński zawodnik Fax Bieniów
z wynikiem 14 goli, natomiast najlepszym bramkarzem został zawodnik Sparty Grabik Tomasz Flaga.
 
Przy okazji rozgrywek w Piłkę nożną mieliśmy okazję świętować jubileusz 70-lecia powstania Ludowego Zespołu Sportowego „Delta” z Sieniawy Żarskiej, prezes Łukasz Pokrywiecki wraz ze skarbnikiem  klubu Andrzejem Czerniec  przywitali zaproszonych gości. Została przypomniana historia klubu oraz wręczone podziękowania dla osób, które wspomagały działalność klubu między innymi Wójt Gminy Żary Leszek Mrożek oraz Sekretarz Gminy Radosław Pogorzelec zostali oficjalnie udekorowani klubowymi szalikami.
Wójt Gminy Żary zabierając głos wyraził swoje uznanie dla działalności klubu, podziękował zarządowi, zawodnikom oraz wszystkim działaczom za pracę i poświęcenie, wręczając prezenty w postaci statuetek. Statuetki  otrzymali: Michał Morżak, Łukasz Pokrywiecki, Andrzej Czerniec, Ryszard Mrzygłocki, Ryszard Majda, Marek Fabiszewski, Krzysztof Baworowski, Waldemar Perski, Jacek Bugaj, Artur Michalski.
Na murawie mieliśmy również okazję zobaczyć najmłodszych zawodników z grupy Żaków oraz Orlików, którzy rozegrali między sobą dobre i emocjonujące mecze w których główną ideą była zabawa, a nie zwycięstwo. I tak:
Grupa Żak
1 miejsce- Budowlani Lubsko,
2 miejsce – Błękitni Olbrachtów,
3 miejsce – Sparta Grabik,
4 miejsce – Delta Sieniawa Żarska.                                                                                                                                                    
 
Grupa Orlik
1 miejsce  - Traper Chichy,
2 miejsce – Sparta Grabik,
3 miejsce – Błękitni Olbrachtów,
3 miejsce – Delta Sieniawa Żarska.
                                                                                                                                                                                                                                                                
Chcielibyśmy tutaj również złożyć gorące podziękowania dla LZS Delta z Sieniawy Żarskiej, który włożył dużo pracy   w przygotowanie obiektu oraz z  okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia klubu życzyć wielu sukcesów  w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz niekończącej się pasji do dalszego promowania piłki nożnej.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją