Wydarzenia

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Żary

  • 09-10-2023
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i pracowników oświaty. W gminie Żary tradycyjnie już spotykają się na wspólnym świętowaniu nie tylko aktywni, ale i emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy gminnych szkół, oraz przedstawiciele Rady Gminy oraz Urzędu Gminy. W piątek, 6 października sala bankietowa Centrum Spotkań Mieszkańców w Lubomyślu dosłownie pękała w szwach.
Gości przywitał Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary, w stronę pracowników gminnej oświaty, skierował serdeczne życzenia i podziękowania  za trud i serce wkładane w wychowanie młodych ludzi, za każdy uśmiech i pomocną dłoń skierowaną w stronę dzieci. Wszystkim gościom wręczył kwiaty i słodkości.
Szczególne podziękowania gospodarz gminy przekazał na ręce dyrektorów szkół, wręczając im listy gratulacyjne i nagrody. Tego samego dnia nagrody otrzymali także wszyscy pracownicy gminnych szkół.  Uroczystość była nie tylko chwilą oddechu od szkolnych obowiązków, ale i  świetną  okazją do rozmów, zabawy, integracji poszczególnych szkół. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

61Galeria zdjęć: DEN 23

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją