Ogłoszenie o możliwości składania uwag do oferty

W związku ze złożeniem dnia 18 marca 2019 r. oferty na realizację zadania publicznego pn.: „Nasza tradycja”  przez Stowarzyszenie „Mirostowice Dolne Najpiękniejsza Wieś Lubuska 2012” informuję, że na podstawie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 450 ze zm.) zamieszcza się ofertę:
  • w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Żary,
  • na stronie http://www.gminazary.pl,
  • na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Żary, Aleja Jana Pawła II 6, 68-200 Żary
Uwagi do oferty można zgłaszać do dnia  28 marca 2019 r. do godz. 15.00 w formie pisemnej:
  • osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Żary, pokój 105,
  • za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu),
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: e-mail

Ogłoszenie

Urząd Gminy w Żarach zawiadamia, że ze względu na awarię na ujęciu wody w m. Sieniawa Żarska w dniach od 20 do 22 marca 2019r. mogą wystąpić przerwy w dostawie wody.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wójt Gminy Żary

Szkolenie dla rolników

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Żarach z/s w Lubsku  informuje o organizowanym szkoleniu z "Zasad przeprowadzania uboju zwierząt wykorzystywanych do produkcji mięsa na użytek własny".

Zwrot podatku akcyzowego

W załączeniu informacja Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotycząca zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w 2019 roku

Wyłożenie projektu zmiany studium dla wsi Sieniawa Żarska

Wójt Gminy Żary wykłada do publicznego wglądu projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żary wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, dla terenu położonego w obrębie wsi Sieniawa Żarska.

Gminny Konkurs Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych 2019

W załączeniu regulamin Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej i Wypieków Wielkanocnych, który odbędzie się w dniach 8-12.04.2019r. w świetlicy wiejskiej w Łazie.

Dotacje z programu "Niepodległa" 2019

Biuro Programu „Niepodległa” uruchomiło nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń nawiązujących do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. O środki mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Nabór wniosków potrwa do 26 marca do godz. 15.59.
Wnioski o dotacje na działania w 2019 roku Biuro Programu „Niepodległa” przyjmuje od 25 lutego br. Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości od 10 tys. do 100 tys. złotych na projekt. Budżet naboru to 8 mln zł. Dofinansowanie może być przeznaczone na:
  • festiwale, koncerty, spektakle,
  • rekonstrukcje historyczne,
  • wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych,
  • projekty animacyjno-edukacyjne, oparte na interakcji i współdziałaniu, np.: warsztaty, gry terenowe, questy, konkursy,
  • wystawy wraz z katalogami
Szczegóły dotyczące naboru wniosków dostępne są na stronie: http://www.niepodlegla.gov.pl

Ogłoszenie

Informujemy odbiorców wody wsi Lubomyśl i Kadłubia, że z powodu trwających prac modernizacyjnych na wodociągu w Lubomyślu, mogą wystąpić krótkotrwałe przerwy w dostawie wody do dnia 28 lutego 2019r. Za utrudnienia Przepraszamy.

Ogłoszenie w sprawie zmiany studium - Sieniawa Żarska

Wójt Gminy Żary zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Żary wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, dla terenu położonego w obrębie wsi Sieniawa Żarska.

Nabór wniosków dla przedsiębiorców

Działając na prośbę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju informujemy, iż w dniach od 25 marca do 8 maja 2019 r. będzie prowadzony nabór w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 dla Działania 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R” w Poddziałaniu 3.2.1 „Badania na rynek”. Więcej informacji w załączniku.