Logo: BIP Logo: Facebook
  • Wersja językowa:
  • PL
  • EN
  • DE

Wydarzenia

Witaj Szkoło!

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 odbyła się w Szkole Podstawowej w Złotniku im. Jana  Pawła II. Zaproszonych gości przywitała Agnieszka Rydel, dyrektor placówki.
Na uroczystość przybyli radni, sołtysi, nauczyciele, dyrektorzy wszystkich gminnych szkół, rodzice, głównie pierwszaków, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dlatego jednym z głównych punktów uroczystości było ich pasowanie. W tym roku naukę rozpocznie w Złotniku 16 uczniów pierwszej klasy.
W rozpoczęciu roku szkolnego wzięli udział także najstarsi uczniowie szkoły - ósmoklasiści. Z uwagi na bezpieczeństwo uczniów uroczystość odbywała się w okrojonym składzie.
 
- Życzę wam- zwróciła się do pierwszaków dyrektor Agnieszka Rydel- aby nauka była dla was fascynującą przygodą, abyście szybko poczuli się w naszej szkole bezpiecznie i dobrze. Ósmoklasistom, życzę by ten rok był czasem wytężonej pracy, bo tylko wtedy osiągniecie sukces. Aby godziny spędzone w szkole były dla was przepustką do jak najlepszej przyszłości. Nauczycielom zaś wytrwałości i wsparcia.
Prosiła o odpowiedzialne zachowanie się w warunkach zagrożenia pandemii.
 
Najlepsi z najlepszych uczniów gminnych placówek otrzymali z rąk Leszka Mrożka, Wójta Gminy Żary stypendia naukowe. Trójka uczniów: Michał Kuros z SP w Lubanicach, Maria Gosławska z SP w Olbrachtowie i Bartosz Wojwod z Zespołu Szkół w Grabiku docenieni zostali za sukcesy w konkursie przedmiotowym z historii, natomiast Adrianna Wasilewska z SP w Olbrachtowie- za osiągnięcia sportowe. Stypendia w kwocie od 100 zł do 150 zł będą otrzymywać co miesiąc do czerwca przyszłego roku.
 
- W naszych siedmiu szkołach uczy się ponad 1300  uczniów – podkreślił Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary.-  Dzieci to najważniejsza część szkoły i cieszę się, że wszyscy wróciliście zdrowi do szkoły i że mogliśmy się tu dziś spotkać. Ale i tym, że nauka rozpoczęła się systemie stacjonarnym. Wkładacie w nas wiele energii i radości, w was pokładamy nadzieje. Życzę, byście zdobywając wiedzę, zawsze byli radośni i uśmiechnięci. My ze swojej strony zrobimy wszystko by zapewnić wam bezpieczeństwo.
Uroczystość była też okazją do wręczenia przez gospodarza gminy, gratulacji i wyrazów uznania Małgorzacie Markowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieniowie, która w tym roku obchodzi jubileusz 35 -lecia pracy zawodowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tradycją jest, że na gminnym rozpoczęciu roku szkolnego wręczana jest nagroda za najlepsze wyniki egzaminu ósmoklasisty. W tym roku przypadła ona Zespołowi Szkół w Grabiku. Talon o wartości 1.000 zł  na wyposażenie szkoły  ufundowany przez wójta odebrała Danuta Semenków, jej dyrektor szkoły.   Dodatkowo talony o wartości 500 zł otrzymali wszyscy dyrektorzy szkół w Gminie Żary.Mogą je wykorzystać na zakup sprzętu sportowego czy wyposażenie świetlic.
Uroczystość uświetnili występem artystycznym uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotniku.
 
Nagrody stypendia i prezenty już rozdane, a przed wszystkimi czas wytężonej pracy. Życzymy samych sukcesów!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32Galeria zdjęć: Witaj szkoło

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Baner: Na co idą moje pieniądze?Baner: konsultacjeBaner: info_z_gminy_zaryBaner: Gospodarka odpadami
Baner: odpady_harmonogramBaner: SIP GISONBaner: e-mapaBaner: sms_baner
Baner: zwik_kanalizacjaBaner: swiatlowodBaner: euroregion_nsb

Kontakt - stopka

Gmina Żary

URZĄD GMINY ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
 
tel. 68 470-73-00
fax. 68 470-73-03
 
 
Nr konta: PKO BP
75 1020 5402 0000 0602 0351 3405
 
GMINA ŻARY
Al. Jana Pawła II 6
68-200 Żary
 
NIP 9282078465
REGON 970770681

GMINA ŻARY w pigułce

Gmina Żary to gmina wiejska w województiwe lubuskim, w powiecie żarskim. Zajmuje powierzchnię 294 km kw. i liczy 12 242 mieszkańców, zamieszkujących dwadzieścia cztery sołectwa. Sąsiaduje z gminami: Jasień, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Wymiarki, Iłowa, Żagań,...
więcej